SİNEKLİK SİSTEMİ

SİNEKLİK SİSTEMLERİ NEDİR?

 

Sineklik anlam itibari ile değişik şekillerde açılıp kapanma özellikleri gösteren, hafif ve temiz havanın geçmesini sağlayan perde önü tülleridir. Sineklik sistemleri nelerdir ve sineklik nerede kullanılır bilmek için pencere firmaları ile görüşmek gerekir. 

 

Sineklik Sistemleri Hakkında

Sineklik sistemleri, haşeraya karşı korunmamızı sağlayan en uygun fiyatlı çözümlerdir. Sineklikler sayesinde yaşam alanlarımıza girmesi engellenen haşeralar sineklik sistemlerinin önemini arttırır.  Sineklik sistemleri sayesinde haşeralara karşı kimyasal madde kullanılmasının önüne geçilir. Özellikle çocuklu evlerde, haşeralar çocukların yaşam standardını oldukça etkiler. Bilinçli ebeveynler ise evlerinde haşeraya karşı koruma sağlayan kimyasal ilaçları kullanmak istemez. Bu durumda ebeveynlerin tercih ettiği yol, sineklik sistemleri ile evlerinde koruma sağlamaktır.

 

Sineklik Sistemleri Çeşitleri

Pileli sineklik: Pileli sineklikler, sineklik sistemi kullanmayı gerektiren büyük alanlarda tercih edilir. Fransız cam olarak adlandırılan veya uzun bir camda kullanılmayı gerektiren yerlerde pileli sineklik kullanılır. 

Stor Sineklik: Sineklik türlerinin rulo ile saklanmasını sağlayan bir sineklik sistemidir. Bu sineklik sistemi sayesinde alanların giriş ve çıkışları oldukça kolay olmaktadır. Stor sineklik, kullanılan pencere veya kapının kapalı olması durumunda yukarı doğru katlanırken yok izlenimi verecektir. 

Menteşe Sineklik: Ekonomik bakımdan en uygun olan sineklik türü menteşe sinekliktir. Sineklik sistemleri çeşitlenmeden önce bir çok evde kullanılan sineklik türü bu tarzdır. Menteşe sineklik sistemleri normal bir pencere tarzında kullanılan, açma ve kapama özelliğine sahip sinekliklerdir. 

Sürme Sineklik: Sürme sineklik sistemleri, pencere veya kapı önünde bulunan sinekliğin sürülerek açılıp kapanması durumdur. Özellikle küçük alanlarda tercihe edilir. İçeri ve dışarı kapı şeklinde açılan sinekliklerin aksine oldukça kullanışlıdır.

İçe Açılır Sineklik: yaşadığınız alanda güneş veya diğer hava koşullarına karşı panjur kullanmanız gerekiyorsa bu alanlarda sineklik kullanmanız zorlaşır. İçe açılır sineklik yardımı ile panjur kullanımı gereken bölgelerde rahat bir yaşam sürersiniz. 

 

Neden Sineklik Tercih Edilmeli

Sineklikler evlerimizin dışarı açılan kısımlarında kullanılır. Bu kısımlar genel olarak direk sokağa bakan bölümlerdir ve bu bölümlerden içeri haşera girmesi oldukça kolaydır. Haşera girmesine karşı özellikle yaz aylarında kesin güven sağlamak adına sineklik tercih edilmelidir. Özellikle Kayıpen gibi işinin uzmanı firmalar tarafından yapılan sineklikler uzun süre bakım ve onarım gerektirmeden kullanmaya elverişli yapıdadır.